Google harita kaydı dolandırıcılığı

Google harita kaydı dolandırıcılığı

(Güncellendi)

Google Harita Kayıtları veya arama sonuçlarındaki pozisyonlarının nasıl oluştuğunu bilmeyen firmaların bu bilgisizliğinden faydalanmak isteyen bazı kötü niyetli kişilerce yıllardır sürdürlen bir dolandırıcılık yöntemidir. Mailin içeriği şu şekilde;

İlgililerin dikkatine;

Google Harita Kaydı ;

Google arama motorunda,firma isminiz ve iletişim bilgilerinizin olduğu
panelin ücretsiz kullanım süresi dolduğu için güncelleme yapılması gerekmektedir.

Güncelleme yapıldığı taktirde sektörünüzde yapılan aramalarda,
Google arama motorunda ilk sayfada firmanızın adres ve iletişim
bilgileri yer alacak , ayrıca sağ üst köşede lokasyonlarda bulunmanız ve akıllı tlf’larla navigasyonla size ulaşım sağlanabilmesi için haritanıza konum yer
bilgileriniz eklenecek, çalışma saatleriniz , görselleriniz ve web
sitenizin linki panelinize yerleştirilecektir.

Bu çalışma reklam değildir, firma bilgilerinizin Google’da görünebilmesi için harita kaydıdır!

Öncelikle şunu belirtelim ki Google İşletme kaydı hizmeti ücretsiz bir hizmettir. herhangi bir süre kısıtlaması da yoktur.

Kaldı ki Google bu hizmetten ücret alacak olsa işletme kaydınızı yaparken kendisi bizzat kredi kartınızdan ödeme yapmanızı isteyecektir.

Açıkça anlaşılıyor ki bu arkadaşlar firmaların bu konudaki bilgi eksikliğinden faydalanarak haksız kazanç elde etme amacındalar. Lütfen bu tür maillere itibar etmeyin.

ÖNEMLİ NOT: Google işletme kaydı yakın bir zamana kadar posta üzerinden gönderilen bir mektupla aktive ediliyordu. Son zamanlarda telefonla onay seçenekleri de eklenmiş. Bu durumda birileri sizin adınıza (eğer siz daha önce yapmadıysanız) kolayca işletme kaydı oluşturabilir. Bir süre sonra da bu işletme kapandı moduna alabilir. Panik yapmayın. Yapacağınız işlem çok basit. Arama sonucunda işletmenizin bilgilerinin yer aldığı kutucuğun altında “işletme sahibiyim” kısmına tıklayarak, çıkan adımları takip edin ve kolayca işletme sahipliğinizi onaylayarak işletme kaydınızı yeniden doğru şekilde girebilirsiniz.

PAYLAŞ

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni eklenenler