Google Lokasyon Güncelleme Merkezi!!! Mailine İtibar Etmeyin

Google harita kaydı dolandırıcılığı

Yine bir başka insanların bilgisizliğinden istifade ederek çıkar sağlama girişimi. Mail genelde şu şekilde başlıyor;

Google Arama motorunda, firma isminiz – iletişim bilgileriniz ve Google yorumlarınızın olduğu panelin ve arama optimizasyonlarınızın kullanım süresi dolduğu için tarafınıza ulaşmaktayız. Firmanızın panel süresi tarihinde dolduğu için tarafınızdan yayınlanma bilgisinin alınması gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgi açık şekilde yanlıştır ve bu kişiler sizi paniğe sürükleyip, sağladıkları hizmet için! (ki mailde yazılan diğer hizmetleri sağlayıp sağlamadıkları meçhul) hızlıca ödeme yapmanız için bilerek yalan söylemektedirler.

 

Tekraren söylüyoruz, Google arama motoru ve İşletme kaydı ücretsiz bir hizmettir. Lütfen bu tip maillere itibar edip herhangi bir ücret ödemeyin.

 

Not1: Son zamanlarda maillerinin inandırıcılığını artırmak için bazı belgeler ekliyorlar, bunlar konuyla ilgili herhangi birinin 5-10dk ayırıp internet üzerinden kolayca alabildiği belgeler.

 

Not2: Web siteleri tamamen fake. Komple bir temayı alıp içeriğini değiştirmeden yayınlamışlar. Adresleri fake, gerçekte verdikleri adreste öyle bir yer yok.

 

Not3: Google İşletme kaydınızın sağlıklı bir şekilde girilmesi ve bilgilerinizin düzenlenmesi için elbette profesyonel hizmet veren kişilerden hizmet talep edebilirsiniz. Bu girişler bir kere yapıldıktan sonra yıllık güncelleme ücreti (eğer siz bir güncelleme vs talep etmezseniz) diye bir durum söz konusu olmaz. Google süresi doldu diye girişinizi kapatmaz. Google bu işlem için ücret talep etmez, siz hizmet aldığınız kişiye hizmetinin karşılığını ödemiş olursunuz.

PAYLAŞ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni eklenenler

Bize Ulaşın

Sağlıklı bir iletişim için formu eksiksiz doldurmaya lütfen özen gösterin.