SINIRLARI ORTADAN KALDIRIYORUZ

Yerel ve Uluslararası Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, çevrimiçi pazarlama, internet reklamcılığı… ne derseniz deyin, şirketinizi internette pazarlamak bugünlerde çok önemli. Sonuçta, internet kullanımı son on yılda iki katından fazla arttı ve bu değişim, insanların ürünleri satın alma ve işletmelerle etkileşim kurma şeklini büyük ölçüde etkiledi.

Peki, tam olarak dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama, diğer pazarlama türleri gibidir – potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve onları etkilemenin bir yoludur. Gerçek fark, bu müşterilerle çevrimiçi bağlantı kurmanız ve onları etkilemenizdir.

Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı

Tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı , aslında bir reklamı tıklayan her kullanıcı için ödeme yaptığınız her tür dijital pazarlamayı kapsayan geniş bir terimdir. Örneğin, Google AdWords, “ücretli arama reklamcılığı” adı verilen bir PPC reklamı biçimidir (bunu bir saniye içinde inceleyeceğiz). Facebook Reklamları, “ücretli sosyal medya reklamcılığı” olarak adlandırılan başka bir PPC reklamcılık biçimidir (yine, buna kısa süre sonra değineceğiz).

Ücretli Arama Ağı Reklamcılığı

Google, Bing ve Yahoo’nun tümü, metin reklamları kendi Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERP’ler) yayınlamanıza izin verir. Ücretli arama reklamcılığı , sizinki gibi bir ürün veya hizmeti aktif olarak arayan potansiyel müşterileri hedeflemenin en iyi yollarından biridir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SERP’lerde görünmek için ödeme yapmak istemiyorsanız, sitenizdeki sayfaları veya blog yayınlarını organik olarak denemek ve sıralamak için arama motoru optimizasyonunu (SEO) da kullanabilirsiniz. Her tıklama için doğrudan ödeme yapmanız gerekmez, ancak sıralanacak bir sayfa bulmak genellikle biraz zaman ve çaba gerektirir (ücretli arama ve SEO’nun daha ayrıntılı bir karşılaştırması için bu makaleye göz atın ).

Ücretli Sosyal Medya Reklamcılığı

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Snapchat gibi çoğu sosyal medya platformu, sitelerinde reklam yayınlamanıza izin verir. Ücretli sosyal medya reklamcılığı , işletmenizin, ürününüzün veya hizmetinizin varlığından haberdar olmayabilecek kitlelerle farkındalık oluşturmak için harikadır.

Sosyal medya pazarlamacılığı

SEO gibi, sosyal medya pazarlaması da işletmenizi pazarlamak için Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanmanın ücretsiz ve organik yoludur. Ve tıpkı SEO gibi, işletmenizi sosyal medyada organik olarak pazarlamak çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak uzun vadede çok daha ucuz sonuçlar sağlayabilir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO)

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO), çevrimiçi kullanıcı deneyiminizi iyileştirme sanatı ve bilimidir. Çoğu zaman, işletmeler mevcut web sitesi trafiğinden daha fazla dönüşüm (olası satışlar, sohbetler, aramalar, satışlar vb.) Elde etmek için CRO’yu kullanır.

İçerik pazarlama

İçerik pazarlaması, oldukça geniş bir dijital pazarlama terimidir. İçerik pazarlaması, marka bilinirliği oluşturmak veya tıklamaları, potansiyel müşterileri veya satışları artırmak için içerik varlıklarını (blog gönderileri, infografikler, e-Kitaplar, videolar vb.) Kullanan tüm dijital pazarlama çabalarını kapsar.

Eposta pazarlama

E-posta pazarlama, çevrimiçi pazarlamanın en eski biçimidir ve hala güçlüdür. Çoğu dijital pazarlamacı, özel fırsatların reklamını yapmak, içeriği vurgulamak (genellikle içerik pazarlamasının bir parçası olarak) veya bir etkinliği tanıtmak için e-posta pazarlamasını kullanır.

Şimdi Bize Ulaşın!

Web Danışmanlığından Daha Fazlası. Strateji, Tasarım ve Başarı. İşletmenizin dijital dönüşümü için kapsamlı web danışmanlık hizmetleri.