Mail imza tasarımlarını düzenleme

Sitemizden indirmiş olduğunuz outlook e-mail imzalarınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin. Sadece 5 dakikada kendi e-mail imzanızı düzenleyin.

Outlook imza örneklerini düzenleme

1 ) Outlook açıksa Outlook’tan çıkın.

2 ) Şu komutu kopyalayın: %APPDATA%\Microsoft\Signatures (kopyalanacak kısmı seçip “ctrl+c” -ctrl ve c tuşlarına aynı anda basalım)

3 ) Herhangi bir klasör (veya bilgisayarım klasörünü) açalım ve açılan klasörde üst kısımda dosya yolu kısmına kopyaladığımız yazıyı yapıştıralım. Bu şekilde bilgisayarınızda windowsun imzalarınızı kaydettiği klasörü kolayca bulmuş oluyoruz. (Bunu dilerseniz bilgisayarım klasördeki “Ara” kısmına signatures yazarak da bulabiliriz ama bilgisayarınızın hızına göre klasörün bulunması biraz zaman alabilir.)

4 ) Sitemizden indirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı çift tıklayarak açın. İçindeki dosyaları signatures klasörüne kopyalayın. İmzamız yüklenmiş oldu. Şimdi outlook u tekrar açarak imzamızı kişiselleştirebiliriz.

5 ) Outlook u açın ve yeni e-posta ya tıklayın

6 ) Açılan yeni e-posta penceresinde üstte yer alan imza menüsüne tıkladığımızda yüklemiş olduğumuz imza görünecek. Kullanıma hazır hale getirmek için önce düzenlememiz gerektiğinden imza örneğine değil imzalar‘a tıklıyoruz.

7 ) Düzenlenecek imzayı seçin alanında imza örneğimiz görünecek. Onu seçtikten sonra ilk önce hemen sağda bulunan Varsayılan imzayı seçin bölümünden gerekli ayarları yapıyoruz.

8 ) İmzanın ilk kısmında ve alt kısmında bulunan yazıları kullanmayacaksak seçip silebilir ya da istediğimiz şekilde yeniden yazabiliriz.

9 ) Eğer sosyal medya ikonları olan bir e-mail imza örneği seçtiyseniz ilgili sosyal medya ikonlarınının tıklandığında kendi sosyal medya sayfalarımıza gitmesi için bağlantıları ayarlamamız gerekiyor.

İlgili sosyal medya ikonuna sağ tıklıyoruz, en alttaki bağlantı ikonuna tıklıyoruz, adres yazan kısıma kendi sosyal medya adresimizi yazıyoruz. (https://facebook.com/kendisayfamiz)

Bütün sosyal medya ikonları için de aynı işlemi tekrarlıyoruz. Kullanmayacağınız ikonları seçip silmeniz yeterli.

Düzenleme bitti, düzenlenecek imzayı seçin alanının altındaki kaydet butonuna tıklıyoruz ve artık imzamız kullanıma hazır.

Not: Düzenleme bittiğinde halihazırda açık olan iletide hemen görünmez.

İmzalar a tıklayıp yeni imzanızı seçin ya da mevcut iletiyi kapatıp yeni bir e-posta iletisi açın. İmzanız mailinizde görünmeye başlayacaktır.

Ek Bilgi :

Logo ya da fotoğraf içeren bir tasarım şablonu seçtiyseniz kendi logonuz ya da fotoğrafınızla değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin;

 • 2. adımdaki yöntemle yine signatures klasörünü açıyoruz.
 • klasörün içerisinde imza-ornek-x dosyalar  gibi bir klasör görünecek. O klasörü açtığımızda imzamızda kullanılan görselleri görebiliriz. Şimdi yapmamız gereken logo ya da fotoğraf görselini kendimizinki ile değiştirmek.
 • İmza örneklerinde genellikle 150px 150px gibi kare formlar kullanılmıştır. Logo ya da fotoğrafınızın kare formunda olması imzanızdaki görselin deforme olma ihtimalini azaltır. Eğer fotoğraf boyutlandırma ile ilgili bilginiz yoksa aşağıdaki ipucumuzu değerlendirin.

 

İpucu: Eğer fotoğraf boyutlarını değiştirmeyi bilmiyorsak Facebook‘ u fotoğrafı düzenlemek için kullanabiliriz.

Facebook profil fotoğrafı kısmı kare formundadır. Firma logonuzu ya da kendi fotoğrafınızı bu alandan almanız işinizi kolaylaştırır. Hali hazırda oradaki fotoğrafımızı kullanmak istemiyorsak geçici olarak imzamızda kulllanacağımız fotoğrafı facebook profil resmi olarak yükleyelim. Facebook profil fotoğrafı ayarlama arayüzü ile işlemi kolayca yaptıktan sonra profil fotoğrafımıza sağ tıklayıp resmi farklı kaydet‘i seçelim.mİmzamızda kullanacağımız logo ya da fotoğrafı ayarladıktan sonra ya da Facebook üzerinden resmi bilgisayarımıza indirdikten sonra indirdiğimiz görselin adını signatures/imza-ornek-0x_dosyalar klasörü içerisindeki logo ya da fotoğraf görseli ile aynı yapıyoruz. Sonra indirdiğimiz ve adını değiştirdiğimiz görseli kopyalayıp signatures/imza-ornek-0x_dosyalar içerisine yapıştırıyoruz. Hedefte aynı isimli bir dosya var uyarısına hedefteki dosyayı değiştir diyerek şablonla gelen geçici görseli kendi görselimizle değiştirmiş oluyoruz.

Değişikliğin imzaya yansıması için Outlook u kapatıp yeniden açın.

PAYLAŞ
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

6 Responses

 1. Merhaba,

  Mail imza düzenleme ile ilgili 10. adımı aynen uyguluyor isek normal şartlarda problem yaşamamanız gerek. Problem devam ediyorsa bu kullandığınız outlook versiyonu ile ilgili olabilir. İimzayı “imzalar” bölümüne girip linkleri “köprü düzenle” seçeneği ile tekrar düzeltmeyi ve kaydetmeyi deneyin. Buradan sonuç alınamadıysa imzanızı bu sefer maile ekli haldeyken mailin alt kısmına gelen şekli üzerinden linkleri yeniden düzenleyip imzanın tamamını ve imzalar bölümüne gidip, eski imzayı silip yapıştır yapmayı deneyelim.

  Açıkçası benzer bir problemle hiç karşılaşmadığım için tam olarak sebebini bilemiyor ve bunlar dışında bir öneri de aklıma gelmiyor. İyi çalışmalar.

 2. Merhaba,
  Şablonlar içinden 5. örneği kullanmak istiyorum ama alt bölümde 3 renkli kısmın renklerini nasıl değiştirebilirim yardımcı olur musunuz?
  Maalesef denedim ama başaramadım.
  Teşekkürler.

 3. Merhabalar
  Kendim bir şablon hazırlamak istesem bunu word uygulamasındamı yapmak lazım.
  Teşekkürler

  1. Merhaba,

   Hayır, Outlook’un kendi text düzenleyici arayüzünü kullanarak yapabilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

 4. Merhaba,

  Paylaşım için teşekkürler ancak türkçe karakterleri kabul etmiyor. bir türlü düzeltemedim.çözümü varmıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni eklenenler

Bize Ulaşın

Sağlıklı bir iletişim için formu eksiksiz doldurmaya lütfen özen gösterin.