Site durum raporlama

Site durum raporlama çalışması ile firmanızın veya kişisel web sitenizin internetteki mevcut durumunu, görünürlüğünü, ziyaretçi sayısını, ziyaretçilerinizin coğrafi ve demografik yapısına ilişkin verileri detaylı bir şekilde sunarız.

Buradaki temel amaç, sitenizin mevcut durumunu olabildiğince açık, okunabilir verilerle size sunmak olduğu kadar, bir de gerçekte bu verilerin ne anlama geldiğine ve bu veriler ışığında daha fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri çekmek için yapılabilecekler konusunda okuma yapmaktır.

Yan ürünler olarak sitenizin kod yapısı ve bunun varsa neden olduğu avantajlar/dezavantajlar, eğer birden çok dilde içeriğiniz varsa içeriklerin arama motorlarında doğru tanımlanıp tanımlanmadığı, hedef ülke ya da pazarlarınız varsa sitenizin bu hedef pazar ya da ülkelere göre ayarlanıp ayarlanmadığı gibi bir çok detaylı bilgi de bu raporda yer alır.

Site durum raporlama çalışmaları,  sektördeki rakipler ile firma sitesinin ziyaretçi, görünürlülük, aranma hacimleri, arama sorguları ve sorgu sonuçlarında görüntülenme sayıları gibi bilgiler açısından da karşılaştırma yapabilmeye olanak sağlamaktadır.

Sitenizin mevcut durumunun incelenebilmesi için site kod yapısına tarafımızca küçük bir ek yapılması ve en az 1 ay süreyle takibe alınması gerekmektedir.

Comments are closed.