SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO, birden fazla farklı unsurdan oluşur ve ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını bilmek, SEO’nun neden bu kadar önemli olduğunu anlamanın anahtarıdır. Kısacası, SEO önemlidir çünkü web sitenizi daha görünür kılar ve bu, daha fazla trafik ve potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürmek için daha fazla fırsat anlamına gelir.
Bunun ötesinde, marka bilinci, potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmak ve kendinizi alanınızda yetkili ve güvenilir bir uzman olarak konumlandırmak için de değerli bir araçtır. Daha fazla uzatmadan, SEO hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve günümüz dijital dünyasında neden hayati önem taşıdığını burada bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeler

Anahtar kelimelerin etkili olabilmeleri için iyi araştırılması, dikkatlice seçilmesi ve içeriğinizde mantıklı bir şekilde kullanılması gerekir. Anahtar kelimeler, potansiyel müşterilerin çevrimiçi içerik bulmak için kullandıkları ve daha sonra markaların ürünlerini ve hizmetlerini arayan potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için kullanabilecekleri kelimeler ve ifadelerdir.

İçerik

İçerik , SEO’nun hayati bir parçasıdır çünkü kitlelere ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için kullandığınız araçtır. Örneğin, bir kreşiniz varsa ve görünürlüğünüzü artırmak istiyorsanız, bahçecilik, doğru bitki türlerini seçme, yetiştirme ipuçları ve daha fazlası hakkında bir dizi blog yayınlayabilirsiniz. Bahçıvanlık hakkında bilgi edinmek isteyen bir kişi bu bilgiyi aramaya gittiğinde, blogunuz ortaya çıkacak ve değerli bilgiler sağlayarak bu olasılıkla bir ilişki kurabileceksiniz. Örneğin bir bitki satın alma zamanı geldiğinde, akla ilk gelen çocuk odası olacaksın. Bugünün içeriği eğitici, ancak aynı zamanda ilginç, alakalı, ilgi çekici ve paylaşılabilir olmalıdır.

Sayfa Dışı SEO

Sayfa dışı SEO, sitenizden ziyade sitenizden uzakta gerçekleşen harici optimizasyon uygulamalarını içerir. Sayfa dışı SEO için kullanılan ana teknik geri bağlantı oluşturmaktır çünkü harici sitelerden sitenize gelen kaliteli geri bağlantılar arama motorlarına sitenizin değerli ve kaliteli olduğunu söyler ve bu da otorite oluşturur.

Yerel SEO

Gittikçe daha fazla insan arama için mobil cihazları kullandıkça yerel SEO giderek daha önemli hale geliyor. Bu günlerde, tüm aramaların% 57’si tabletlerden ve akıllı telefonlardan yapılıyor ve bu aramaların yarısının yerel amacı var . Örneğin, bir restoranınız varsa, yerel SEO, bölgenizdeki insanlar şehirdeki en iyi restoranları aramaya başladığında sitenize rastlamalarını sağlar. Yerel anahtar kelimeleri kullanmanın yanı sıra, diğer yerel SEO en iyi uygulamaları arasında dizin listeleri talep etme, siteniz için konuma özgü sayfalar oluşturma ve işletmeniz için Google My Business, Google+ ve Google Haritalar’da sayfalar oluşturma yer alır.

Şimdi Bize Ulaşın!