Outlook imza ekleme

Outlook İmza Ekleme

Sadece 5 dakikanızı ayırarak Outlook’ta e-posta iletileriniz için outlook imza ekleme en kolay şekilde nasıl yapılır öğrenin. İmzalarınız tüm göndereceğiniz maillerinize otomatik olarak eklensin. Hatta farklı e-mail hesaplarınız için nasıl farklı imzalar oluşturacağınızı öğrenin. Hazırsanız outlook imza ekleme konusundaki en basit ve görsel açıklamalı yazımıza başlayalım.

1-) Yeni bir e-posta iletisi oluşturun

2-) İleti penceresinde İmza / Yeni imza ‘yı seçin

3-) Düzenlenecek imzayı seçin alanında Yeni‘yi seçin ve Yeni İmza iletişim kutusunda imzanız için bir isim yazın.

4-) E-posta hesabı listesinden, imzanın ilişkilendirileceği e-posta hesabını seçin. Her e-posta hesabı için farklı imzalar kullanabilirsiniz.

Yeni iletiler listesinde, tüm yeni e-posta iletilerine otomatik olarak eklenmesini istediğiniz imzayı seçin.
Yanıtlar/iletilenler listesinde, iletileri yanıtlarken veya iletirken otomatik olarak eklenmesini istediğiniz imzayı seçin.

Outlook İmzamızı Hızlıca Düzenleyelim

Eğer basit bir Outlook İmzası işimizi görüyor ise bilgilerimizi yazıp tamam ı tıklayarak outlook imza ekleme işimizi bitiriyoruz. Biraz daha göze hoş gelen bir imza oluşturmak istiyorsak bu adımları uygulayabilirsiniz. (Görseldeki rakamların açıklamaları)

1-) Yazı tipini değiştirebileceğimiz alan. (Burada dikkate dilmesi gereken konu, bizim bilgisayarımızda yüklü fontların mail gönderdiğimiz kişinin bilgisayarında bulunmayabileceğidir. Yani karşı tarafta mail imzanız sizin görüntülediğiniz şekilde görünmeyebilir)

2-) Yazı büyüklüğü. Özellikle İsim Soyisim Kısmını daha büyük puntoyla yazmak daha dikkat çekici imzalar oluşturmak için ideal bir yöntemdir.

3-) Yazı Kalınlık, eğim ve renk seçenekleri. Ham klasik renkler yerine görseldeki örnekte olduğu gibi, firmanızın kurumsal renklerine yakın renklerle değişik kombinasyonlar deneyerek basit ve hızlı bir şekilde göz hoş görünen Mail imzaları oluşturmanız mümkün.

NOT: İmzamızı oluşturup tamam deyip pencereyi kapadıktan sonra imzamız halihazırda açık olan ileti penceresinde hemen görünmez. O ileti penceresini kapayıp yeniden yeni bir ileti penceresi açın. Yeni iletide mail imzanızın ekli olduğunu göreceksiniz.

NOT 2: İmzamızı oluşturduktan sonra üzerinde değişiklik yapmak istersek 2. adımda yeni imza ekle seçeneğinin altına İmzalar seçeneği de eklenmiş olarak görünecektir. İmzalar ı seçip daha önceden hazırlamış olduğumuz mail imzamızı yeniden düzenleyebiliriz.

Etiketler;

Outlook imza ekleme

Comments are closed.